Prof.Dr.Yusuf Ziya Ateşçi

Prof.Dr.Yusuf Ziya Ateşçi

Prof.Dr.Yusuf Ziya Ateşçi

Üroloji Uzmanı

1985 yılında Hacettepe tıp fakültesinden mezuniyet. 1991 de ege üniversitesi ürolojiden üroloji uzmanı olarak eğitimimi tamamladım. İzmir Atatürk devlette 4 yıl ardından İzmir Eşrefpaşa belediye hastanesinde 7yıl çalışma. Eşrefpaşa belediye hastanesinde dışardan girilerek 1997 de doçentlik ünvanı. 2002-2005 celal bayar üniversitesi. 2005-2008 basmane şifa hastanesi özel hekimlik. 2008-2011 Bornova şifa tıp fakültesi hastanesi. 2011- İzmir üniversitesi tıp fakültesi Medicalpark hastanesi. 2012 İzmir üniversitesi tıp fakültesi üroloji anabilim dalını kurup iki yıl boyunca Anabilimdalı başkanlığını yürüttüm.

Bu arada thecsystoscope adlı ulusal hakemli dergi çıkarmaya başladım. Üroloji konulu yılda dört sayı çıkan derginin halen editörlüğünü yürütüyorum. Nisan 2014 de İzmir üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilimdalı başkanlığı görevimden ayrıldım.

1989 da Bonn Kaiser Wilhelm Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji kliniğinde ve Berlinde AmUrban hastanesinde 3 ay üroonkoloji ve androloji konularında, 2006 da Berlin de üniversite Charite hastanesi üroloji kliniğinde laparoskopik cerrahi ve son olarak 2011 de Amsterdam da Galil firması onganizasyonuyla böbrek tümörlerinde cryoterapi konularında eğitim aldım.

Halen SGK anlaşması olan İzmir üroloji merkezinde ve iki adet SGK anlaşması olan tam teşekküllü hastanede üroloji bölümü olarak perkutan nefrolitotomi, URS, RIRS, açık kapalı kanser cerrahisi lazer ve plazmakinetik prostatektomi gibi konularda çalışmalarımızı yoğunlaştırıyoruz.

Türk Üroloji Derneği,

Amerikan Üroloji Derneği

Türk Androloji derneği

Türk Endoüroloji Derneği

Kordon lions kulubü derneği üyesiyim

Yusuf Ziya ATEŞÇİ

1

Hasta Bilgilendirme Broşürleri

Böbrek Taşları Hasta Broşürü
ESWL Hasta Broşürü
Üreteroskopi ile Lazer Taş Cerrahisi
Esnek Üreteroskopi ile Lazer Taş Cerrahisi
Perkütan Nefrolitotomi (Kapalı Yöntem Taş Ameliyatı)
İdrar Yoluna Tüp Yerleştirilmesi (Double J Stent)

2

Hizmet Kalitesi

İzmir Üroloji Tıp Merkezi olarak uzman ve deneyimli kadromuz ile hedefimiz, hastalarımıza en iyi ve en kaliteli sağlık hizmetini sunmaktır.

3

SGK Anlaşmalı Kurumlar

SGK
EMEKLİ SANDIĞI
BAĞ-KUR
İŞ BANKASI
YAPI KREDİ EMEKLİLERİ